XIX edycja BEMOWSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO EKO-TURNIEJ

Gratulacje dla Szkoły Podstawowej nr 82 -

zwycięzcy tegorocznej edycji

30 maja na ścieżce przyrodniczo-dydaktycznej w Lesie Bemowskim odbyła się XIX edycja Bemowskiego Konkursu Ekologicznego EKO-Turniej pod hasłem „Niebezpieczne odpady w naszych rękach”.  Honorowy patronat nad                wydarzeniem przyjęła pani Urszula Kierzkowska Burmistrz Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.

Konkurs został przygotowany przez nauczycieli przyrody, biologii i geografii Szkoły Podstawowej nr 150                    we współpracy z Lasami Miejskimi Warszawa.

Adresatami ekologicznych zmagań byli uczniowie klas VI bemowskich szkół podstawowych. Z każdej z nich  wzięło udział troje reprezentantów.

Głównym cel konkursu to promowanie walorów dydaktycznych i rekreacyjnych ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej w Lesie Bemowskim, kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska leśnego, a także uświadomienie uczniom ogromnej potrzeby chronienia lasów.

Jak zawsze ekologicznej rywalizacji towarzyszyła świetna zabawa na pięknym terenie leśnym, a wspaniała pogoda w tym roku wyjątkowo sprzyjała. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą, m.in. na temat ekosystemu leśnego, umiejętnością rozpoznawania podstawowych gatunków roślin i zwierząt występujących w lesie, a także znajomością  tych zagrożonych wyginięciem. Znali też zasady zachowania się w lesie oraz postępowania z                      niebezpiecznymi odpadami.

W imponujący sposób uczestnicy pokazali również swoją samodzielność w podejmowaniu decyzji, odpowiedzialność za drużynę oraz umiejętność współpracy.  Byli to prawdziwi przyjaciele lasu.

W tym roku zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 82. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim  za uczestnictwo i zapraszamy za roksmile