SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM

Droga do sukcesu w Indoor Skydivingu

10 czerwca odbyło się spotkanie klasy 7a z Mają Kuczyńską, która przedstawiła swoją drogę do sukcesu w Indoor Skydivingu.

Maja Kuczyńska to jedna z najbardziej znanych twarzy indoor skydivingu – stosunkowo świeżej dyscypliny sportowej- łączącej akrobatykę z lataniem w tunelu aerodynamicznym.

Od dzieciństwa marzyła o lataniu. Swój pierwszy skok ze spadochronem wykonała w wieku 10 lat, a kilka miesięcy później odwiedziła tunel aerodynamiczny. Po 5 latach ciężkich treningów została mistrzynią świata juniorów w pierwszych oficjalnych zawodach indoor skydivingu.

Maja startuje w kategorii freestyle, w której prezentuje układ porównywany do baletu w powietrzu. Jej choreografia zawiera elementy akrobacji wykonywane w rytm muzyki. Dla niej latanie to pasja.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i podziwem słuchali opowieści gościa. Mieli również okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe, ponieważ spotkanie odbyło się w języku angielskim.