Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

Język niemiecki jest drugim najbardziej rozpowszechnionym językiem w Europie i jednym z dziesięciu najczęściej używanych języków na świecie, jest językiem ojczystym dla105 milionów mieszkańców Europy. Wśród języków obcych w Europie niemiecki zajmuje drugie miejsce po angielskim.

W Austrii, Belgii, Lichtensteinie, Luksemburgu, Niemczech i Szwajcarii posiada status języka urzędowego. Ma również znaczenie ponadregionalne i cieszy się dużą popularnością w wielu krajach na całym świecie, np. w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Kanadzie, Francji, Argentynie, Rosji, w Kazachstanie, Australii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Chile, Paragwaju, na Węgrzech, w Republice Południowej Afryki, Meksyku, Izraelu, Rumunii i w Czechach.

Obecnie niemieckiego jako języka obcego uczy się w instytutach językowych i szkołach na całym świecie 17 milionów ludzi. Nauczanie języka niemieckiego za granicą wspiera Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a zajmują się nim organizacje pośredniczące: Instytut im. Goethego oferuje kursy języka niemieckiego w 127 miastach i 80 krajach. Dla Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD) pracuje 440 lektorów na uczelniach w 102 krajach. Centrala Szkolnictwa Zagranicznego (ZfA) sprawuje opiekę nad 135 niemieckimi szkołami zagranicznymi oraz ok. 1900 nauczycielami niemieckimi pracującymi za granicą. Inicjatywa „Szkoły – partner przyszłości” Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych angażuje się na rzecz umocnienia pozycji języka niemieckiego jako języka obcego za granicą. Jej celem jest stworzenie sieci 1500 szkół partnerskich.

Znajomość języka niemieckiego, często otwiera nie tylko wiele możliwości nawiązania kontaktów z innymi ludźmi, naszymi sąsiadami – ważnymi partnerami kulturalnymi i gospodarczymi, ale przede wszystkim ułatwia swobodne przemieszczanie się i korzystanie z prawa podjęcia studiów lub pracy w innym kraju członkowskim Unii Europejskiej. Opanowanie języka niemieckiego zagwarantuje także szybki i bezpośredni dostęp do szeregu informacji oraz najnowszego stanu wiedzy w dziedzinach dynamicznie rozwijających się w Niemczech, takich jak np.: medycyna, biologia, bionika, biotechnologia, nanotechnologia, chemia, farmacja, elektrotechnika, informatyka, robotyka, komunikacja i telekomunikacja. Bez wątpienia wpłynie więc na zwiększenie aktywności percepcyjnej i eksploracyjnej każdego studenta i naukowca.Wiele firm przykłada znaczenie do tego, aby ich pracownicy dysponowali znajomością języka niemieckiego. Ma to ogromne znaczenie w poszukiwaniu miejsca pracy.

Niemcy posiadają jeden z najwyższych dochodów na mieszkańca w świecie, przez co wpływają nie tylko na handel zagraniczny, ale także na turystykę.
Chęć do podróżowania Niemców jest znana w całym świecie, także w branży turystycznej znajomość niemieckiego przynosi wiele korzyści. Bo tylko ten, który czuł się dobrze, powróci w to miejsce z powrotem. A do dobrego samopoczucia należy także to, że można się bez problemu porozumieć.

Również pod względem turystycznym Niemcy są bardzo atrakcyjnym krajem. Na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO znajduje się 33 miejsca i pomniki znajdujące się w Niemczech. Każde z tych miejsc oraz wiele wiele innych oczywiście warto zobaczyć. Od pokrytych śniegiem szczytów alpejskich aż po wybrzeże Morza Północnego i Bałtyku turysta ma możliwość zobaczyć wiele ciekawych miejsc, w których wszędzie mówi się po niemiecku. Wprawdzie w Niemczech istnieje kilkaset regionalnych dialektów, które nawet dla Niemca niekiedy są trudne do zrozumienia, lecz wszystkie dialekty łączy, tzw. literacki języki niemiecki. Osoby znające język niemiecki w wielu krajach Europy takich jak Austria, duża część Szwajcarii, Luksemburg, Lichtenstein oraz w sąsiadujących z Niemcami i Austrią regionach Włoch, Belgii i Francji nie będą miały żadnych problemów językowych zwiedzając te kraje.

Nauka języka niemieckiego nie jest trudniejsza od nauki francuskiego, włoskiego czy holenderskiego. Istnieje dużo możliwości nauki języka niemieckiego, oczywiście im wcześniej rozpoczniemy naukę, tym łatwiej się nauczymy. W wielu krajach na świecie funkcjonują niemieckie szkoły lub takie szkoły, które w programie nauczania oferują intensywną naukę języka niemieckiego, aby otworzyć świat przed nowym pokoleniem.

Co roku przyznaje się tysiące stypendiów na naukę w Niemczech. Jest to wyjątkowa okazja, by poznać ten kraj i jego mieszkańców.

Zachęcamy do nauki języka niemieckiego!!!!!!

Znalezione obrazy dla zapytania: serce niemiecki