EKO - Turniej' 2021

01.06.2021r. odbyła się XVII edycja Bemowskiego Konkursu Ekologicznego  Eko -Turniej pod hasłem " Bądź EKO"  organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 150 wraz z Lasami Miejskimi Warszawa pod honorowym patronatem  Pani Urszuli Kierzkowskiej - Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

Konkurs jak zawsze miał miejsce na ścieżce przyrodniczo - dydaktycznej w Lesie Bemowskim. Jego celem było promowanie walorów dydaktycznych i rekreacyjnych ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej, a także kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska leśnego.

W leśnej zabawie wzięło udział sześć bemowskich szkół podstawowych. Z każdej szkoły uczestniczyło trzech uczniów klas szóstych wraz z opiekunem. Ich zadaniem było rozwiązywanie kart pracy na trzech wyznaczonych punktach na trasie ścieżki.

Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat ekosystemu leśnego, umiejętnością  rozpoznawania podstawowych gatunków leśnych roślin, grzybów i zwierząt, znajomością gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. Przypomniano także zasady zachowania się w lesie.

Zwycięskiej drużynie został wręczony puchar, a wszyscy uczestnicy dostali drobne upominki ufundowaneprzez Urząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy oraz Lasy Miejskie Warszawa. Słodką niespodziankę przygotowała firma „Szwajcarka”.

Konkurs po raz kolejny uświadomił nam, jak bardzo przywiązani jesteśmy do naszego środowiska naturalnego, jak dobrze i miło jest spędzać w nim czas. Uzmysłowiliśmy sobie również ogromną potrzebę ochrony przyrody i ważną rolę, jaką odgrywa w niej człowiek.

Dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.