Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

STYCZEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Styczeń w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy

od powitania Nowego 2022 Roku.

Podczas rozmów poznawaliśmy marzenia i cele na nowy rok, a na dekoracjach pojawiły się prace przedstawiające „świat w bieli”. Uczniowie klas III zostali zaproszeni do udziału w świetlicowym konkursie plastycznym polegającym na zobrazowaniu wybranego przysłowia związanego z miesiącami.

Odkrywając kraje europejskie poznaliśmy Wielką Brytanię - zgłębiliśmy wiedzę na temat położenia tego kraju, poznaliśmy brytyjskie zabytki oraz ciekawostki, w tym zwyczaj popołudniowej herbatki. Nie zabrakło również utworów muzycznych w języku angielskim.

Świętując Dzień Babci i Dziadka dzieliliśmy się uczuciami, jakimi darzymy dziadków. Nie brakowało wielu ciepłych słów oraz wdzięczności za ich miłość. To wyjątkowe święto, w którym uśmiech gości nie tylko na twarzach babć i dziadków, ale również wnuczków.

Miesiąc styczeń zakończyliśmy tematyką bezpieczeństwa. Pojawiły się rozmowy o ulubionych sportach oraz bezpieczeństwie w czasie zimowych zabaw. Omówiliśmy także dobre rady i przestrogi na ferie. Ostatnie dni przed zimowym wypoczynkiem poświęciliśmy świetlicowym obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu. Z „Sieciakami” oraz „Owcami w sieci” poznaliśmy zasady właściwego korzystania z interentu, dzięki którym będziemy bezpieczniejsi w cyfrowym świecie.

Z radością przedstawiamy wyniki konkursów dzielnicowych, które odbyły się w grudniu 2021 r.:

-  Dzielnicowy Świetlicowy Konkurs Taneczny „Zatańczmy razem” - kategoria klas 1-2: I miejsce zajęła grupa „Zumbiaki” ze Szkoły Podstawowej nr 150 (ex aequo);

- Dzielnicowy Świetlicowy Konkurs Konstrukcyjny „Mali Architekci” – kategoria klas 3-4: III miejsce zajęła grupa ze Szkoły Podstawowej nr 150.

Serdecznie gratulujemy naszym tancerzom oraz konstruktorom i życzymy im dalszych sukcesów. Zachęcamy jednocześnie wszystkich Świetliczaków do udziału w konkursach – rozwijajcie swoje talenty, zainteresowania i zdolności :)

Na czas ferii zimowych życzymy Wam zdrowego i bezpiecznego wypoczynku !!!