#SprzątamyDlaPolski

Promujemy postawy proekologiczne

i ochronę środowiska...

Światowy Dzień Ziemi

21 kwietnia 2023r. obchodziliśmy  Światowy Dzień Ziemi.

Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska.

21 kwietnia przystąpiliśmy również do ogólnopolskiej akcji sprzątania terenów zielonych

#SprzątamyDlaPolski pod honorowym patronatem pana Mateusza Morawieckiego

Z tej okazji odbyło się sprzątanie ogrodu szkolnego, terenów wokół niego, spacery do lasu, prace porządkowe przy najbliżej położonych od szkoły miejscach pamięci.

Biblioteka szkolna przeprowadziła akcję wymiany książek.  Uczniowie klas 7-8 wzięli udział w akcji wymiany ubrań.

W świetlicy szkolnej z okazji Dnia Ziemi odbyły się zajęcia tematyczne. Z tej okazji przygotowaliśmy piękne dekoracje tematyczne. Uczniowie wzięli także udział w warsztatach dotyczących ekologii. Przygotowaliśmy piękne prace oraz kolorowanki. Wspólnie wykonaliśmy plakat, który będzie przypominał nam o tym, jak ważna jest dla nas nasza planeta Ziemia. Symboliczna wspólna praca pokazała nam, że współpraca się opłaca i razem możemy więcej, także w dbaniu o naszą planetę.
W klasach 0-3 wymieniliśmy się przyniesionymi z domu zabawkami i grami w ramach akcji "Ekologicznej wymiany gier i zabawek".
A po południu bawiliśmy się świetnie na warsztatach kulinarnych pieczenia pizzy, gdzie pod czujnym okiem naszego szkolnego Pana Kucharza powstały smaczne zdrowe i pyszne wypieki:)
Serdecznie dziękujemy!