KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Kiedy się śmieje dziecko,

śmieje się cały świat

Janusz Korczak

Dzień Dziecka w naszej szkole obchodzony był bardzo radośnie. Było wesoło, energicznie i bardzo intensywnie.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacji filmowej, podczas której odbyła się  lekcja na temat reklamy pod hasłem "Odsłaniamy świat reklamy" oraz projekcja filmu "Chłopiec z chmur".

Następnie mogli skorzystać z wielu wspaniałych atrakcji przygotowanych przez rodziców w ogrodzie szkolnym. Były to m.in.: papierowy labirynt prawie jak z filmu "Mission Impossible", w którym uczniowie sprawdzali swoją gibkość, mobilna siłownia, w której prężyli muskuły, była to najbardziej oblegana atrakcja. Można było również przetestować swoją równowagę na nisko zawieszonej linie na slacknline balans.wink

Artystyczne dusze ozdabiały kolorowymi kredkami  kilkusetmetrowy mural zawieszony na ogrodzeniu boiska, rysowały po ogromnej kolorowance lub kredą po torze na dziedzińcu szkolnym.

Niektórzy wykorzystali okazję, by napisać komuś coś miłego, np. "Dobrze, że jesteś". To cieszysmile

Można było także żwawo poruszać bioderkami w zmysłowej zumbie, a także grać w rzutki, rzucać ringo, skakać na skakance, na gumie, puszczać ogromne bańki mydlane, wyrzeźbić talię, kręcąc hula - hop i wiele innych.

Pamiątką z tego niesamowitego dnia była wesoła fotografia na balonowej ściance, którą można było zrobić indywidualnie lub z przyjacielem.

Szalona zabawa wyczerpuje, ale była również alternatywa dla zmęczonych...

Mogli oni zrelaksować się na ogrodowej zielonej trawce w  strefie piknikowej, gdzie przygotowane były koce i "stoliki" wykonane ze skrzynek.

Dla regeneracji wychowawcy otrzymali dla swoich podopiecznych tajemnicze pakunki, a w nich ... słodką niespodziankę. Mniam.

Nad bezpieczeństwem dzieci podczas zabaw czuwali nauczyciele oraz rodzice, którzy byli doskonałymi instruktorami i przewodnikami po zabawowym labiryncie.

Dzisiejszy szkolny dzień pokazał, że ten jeden raz w roku dzieckiem czuje się  każdy. Szkoda, że tylko raz jest taka możliwość.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom za wspaniałe atrakcjelaughing