MAJ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Przedostatni miesiąc nauki rozpoczęliśmy w świetlicy od Majówki.

Zdobyliśmy wiadomości na temat 1 maja – Święta Pracy, 2 maja – Dnia Flagi RP oraz 3 Maja – Święta Konstytucji. Utrwalaliśmy symbole narodowe oraz wykonaliśmy prace plastyczne, które ozdobiły szkolniaczkowe gazetki.            W grupie klas drugich odbyła się lekcja otwarta związana z tematem świąt majowych. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą. Brawo!

Na początku maja nasi uczniowie wzięli także udział w biegu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Bieg zorganizowały panie Edyta Górkiewicz i Sylwia Młodecka. W biegu wraz ze Świetliczakami udział wzięła pani Małgorzata Boerner- Przewodnicząca Rady Rodziców SP 150. Po zakończeniu biegu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodką niespodziankę.

Podczas zajęć edukacyjnych z cyklu „Poznajemy kraje europejskie” wyruszyliśmy w podróż do Włoch, poznając ciekawostki oraz zakątki tego pięknego kraju. Podczas lekcji otwartej „Kto wymyślił pizzę”, powstały wspaniałe  pizze z ... papieru:). Następnie odkrywaliśmy tajemnice kosmosu, uczestnicząc w ciekawych zajęciach przygotowanych przez naszych wychowawców, przygotowując prace plastyczne oraz gazetki tematyczne.

26 maja obchodziliśmy także ważne święto, dlatego w naszej świetlicy nie zabrakło laurek i prac plastycznych dla kochanych Mam.

Majowe dni witały nas wspaniałą pogodą, więc dużo więcej czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu.

Wraz z całą społecznością szkolną hucznie i dumnie świętowaliśmy Święto Szkoły. Zabawy i rekreacja z tej ważnej okazji odbywały się w słonecznych promieniach: taneczna – zumba, malowanie kredą, puszczanie baniek mydlanych, wyplatanki z bibuły, tańce przy muzyce. To był piękny i uroczysty dzień.

W maju posprzątaliśmy także świat, ten najbliższy…teren wokół szkoły oraz las Bemowski.

Plogging to już nasza szkolna tradycja! W tym roku także z udziałem przedstawicieli Uczniów i Rady Rodziców! Serdecznie dziękujemy!

Rada Rodziców przygotowała dla nas ogromną niespodziankę, na naszych placach pojawiły nowe gry chodnikowe oraz nowe gry i zabawki. Za otrzymane akcesoria SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

No cóż, podsumowując - maj to piękny miesiąc!

A wraz z jego końcem  rozpoczęliśmy odliczanie dni do upragnionych wakacjismilelaughingwink