Projekt ECO PENPALS

eTwinning w SP 150

W pierwszym śródroczu roku szkolnego 2023/2024 uczniowie klas I-VIII biorą udział w zainicjowanym i stworzonym przez nas projekcie Eco Penpals, w ramach programu eTwinning.

Projekt ma na celu budowanie ekologicznej świadomości uczniów w połączeniu z rozwijaniem kompetencji językowych.

W projekcie biorą udział szkoły z Francji, Grecji, Rumunii, Słowenii, Polski, Bośni i Hercegowiny i Turcji.

W ramach projektu uczniowie wykonują pocztówki z materiałów z recyklingu, opisują swoje ekozwyczaje, tworzą proekologiczne hasła.

Tworzone pocztówki wysyłane są do uczniów ze Szkół Partnerskich.

Podsumowaniem naszych starań będzie wystawa otrzymanych ekopocztówek oraz książka online, współtworzona przez wszystkich Partnerów. W książce uczniowie zaprezentują działania ekologiczne krajów, z których pochodzą.

Nasze podstępy można na bieżąco śledzić na Padlet pod linkiem:

Zapraszamy do obejrzenia projektusmile