Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

II BEMOWSKIE FORUM MŁODZIEŻY

Młodzi rządzą!

Reprezentacja młodzieży naszej szkoły uczestniczyła dziasiaj w II Bemowskim Forum Młodzieży
Spotkanie składało się z trzech paneli.
Pierwszy dotyczył sztucznej inteligencji oraz korzyści i zagrożeń z nią związanych .
Ekspertami byli: przedstawiciel firmy informatycznej, nauczyciel programowania programu "Mali Giganci" oraz dziennikarz zajmujący się  nowymi technologiami.
Tematem drugiego panelu była szeroko pojęta dalsza droga rozwoju młodzieży.
Wśród ekspertów była przedstawicielka kanału Maturalni. com, a także młody przedsiębiorca, który studiował w Emiratach Arabskich. Ten panel szczególnie zainteresował młodych ludzi. Dowiedzieli się, jak wielki wpływ na ich przyszłość mają życiowe wybory oraz jak wiele zależy od nich samych.
Kolejnym ważnym punktem forum było spotkanie z Marcinem „Borkosiem” Borkowskim - warszawskim ratownikiem medycznym. Wyjątkowe zaangażowanie pana Marcina wywołało ogromny podziw uczestników. Młodzi ludzie zadawali mu wiele pytań.
Trzeci panel dotyczył ludzi młodych zaangażowanych w politykę.
Wśród ekspertów znalazł się znajomy już nam pan Marcin Kruszewski, prawnik, założyciel kanału internetowego "Prawo Marcina". Goście zastanawiali się nad rolą młodych ludzi w polityce, nad tym, jak zmienia się ona na przestrzeni ostatnich lat.
Forum zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz zaproszeniem  na spotkanie za rok.

Dziękujemy za ciekawe rozmowy panelowe.
Szkoda, że w wydarzeniu mogli wziąć udział jedynie przedstawiciele młodzieży szkolnej.