Wtorek, 2024-05-07

Książki są bramą.

Dzięki nim uczysz się,

mądrzejesz, podróżujesz, marzysz,

wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych,

swoje życie mnożysz razy tysiąc...

To już trzecia edycja Dzielnicowego Konkursu Literackiego  „Kto czyta książki, żyje podwójnie”, którego  autorami i gospodarzami jest Szkoła Podstawowa nr 150 pod honorowym patronatem pani Urszuli Kierzkowskiej Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć  prawdziwych wielbicieli czytania – młodzież bemowskich szkół podstawowych wraz z nauczycielami.

Konkurs cieszy się w naszej dzielnicy popularnością, to znaczy, że dzieci i młodzież uważają czytanie za bardzo wartościową formę spędzania wolnego czasu i zdrową alternatywę dla zabierających czas gier komputerowych.

Za każdym razem jest to też spotkanie z innymi bohaterami literackimi znanych i cenionych utworów literatury polskiej Małgorzaty Musierowicz, Jadwigi Korczakowskiej czy Adama Bahdaja.

Spotkanie było doskonałą okazją, żeby podsumować i wręczyć nagrody dla laureatów szkolnych konkursów  związanych z patronami roku 2023 - Wisławą Szymborską, Janem Matejką, Mikołajem Kopernikiem.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym młodzież mogła być dzisiaj nagrodzona wspaniałymi nagrodami - Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 150 oraz Dzielnicy Bemowo.