PRAWNE KONSEKWENCJE HEJTU

Mówimy STOP hejtowi!

Dzisiaj uczniowie  klas szóstych i siódmych naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu na temat bardzo aktualny - mowy nienawiści w internecie, czyli hejtu.

Naszymi gośćmi byli  pani Katarzyna Olobry - Księżak - dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 20, dziennikarka pani Maja Staśko, która doświadczyła długotrwałego hejtu, opowiedziała o jego psychicznych konsekwencjach oraz walce z nim oraz pan Sebastian Kępka, który opowiedział o prawnych konsekwencjach hejtu.

Podsumowaniem wydarzenia była projekcja krótkiego filmu przygotowanego przez licealistów pt. "Mówimy STOP hejtowi!".

Wydarzenie było wstępem do lekcji wychowawczych dla pozostałych klas, podczas których młodzież będzie mogła obejrzeć film oraz porozmawiać o swoich doświadczeniach z hejtem.

Dziękujemy Bibliotece Publicznej Bemowo za inicjatywę spotkania.

LINK DO FILMU