AKADEMIA PANA KLEKSA

Chmury są jak stres,

prędzej czy później miną...

Ferie zimowe rozpoczęliśmy obejrzeniem w kinie nowej wersji "Akademii pana Kleksa".

Było to dla wielu uczniów klas IV i V duże przeżycie.

Film bardzo nowoczesny zarówno pod względem zastosowanych efektów specjalnych, jak i języka, jakim posługiwały się postacie. Główna bohaterka mówi do wilkusa: "Ty dzbanie!".  Dzban - osoba niezbyt inteligentna - młodzieżowe słowo roku 2018.

Na uwagę zasługują także elementy wychowawcze w filmie - zwrócenie uwagi na wartość przyjaźni, empatii, potrzebę miłości, wsparcia dzieci ze strony dorosłych.

Kilka ważnych lekcji/ sentencji  w filmie:

- „Nikt nie rodzi się zły – to okoliczności i nasze decyzje nas takimi czynią”;

- Zamień spójnik „ale” w „więc”  - skupiaj się na sposobach radzenia sobie z wyzwaniami, a nie na
przeszkodach;
- Podczas trudnych chwil naucz się oddychać i wyobrażać sobie coś miłego;
- Lekcja „a co by było, gdyby” , czyli  otwieranie się na różne możliwości w życiu;
- Budowanie pewności siebie i zwalczania lęków słowami: „chmury są jak stres – prędzej czy później miną”.

Największą przyjemność sprawiały uczniom piosenki. Podczas projekcji wszyscy chętnie śpiewali:

WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

JESTEM TWOJĄ BAJKĄ

Kino opuściliśmy w doskonałych nastrojach, z przeświadczeniem, że bohaterowie mogliby być naszymi przyjaciółmi.