KOLEJOWE ABC DLA KLAS IB i IIA

Nosorożec Rogatek uczy!

Uczniowie klas 1 b i 2 a  wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach „Kampanii Kolejowe ABC III”.

W trakcie dzieci poznały znaczenie znaków drogowych i dowiedziały się, jak bezpiecznie przechodzić przez przejazdy kolejowe ze szlabanami i bez szlabanów.

Ponadto, edukatorzy wyjaśnili dzieciom, jaką funkcję na peronie pełni żółta linia i kiedy bezpiecznie można ją przekroczyć. Uczestnicy zajęć poznali różne sposoby zakupu biletu na przejazd pociągiem, sposób zachowania w przypadku zauważenia bagażu pozostawionego bez opieki oraz obowiązki personelu obsługi pociągu. Uczniowie zapoznali się także z piktogramami, które można zobaczyć w pociągu, na dworcu i na peronie.

Po przeprowadzonej lekcji uczniowie otrzymali od organizatora upominki: kamizelki odblaskowe oraz maskotkę-nosorożca Rogatka.

To była bardzo ciekawa lekcja.